hosting
STANDART WINDOWS
STANDART LINUX
KURUMSAL WINDOWS

Hosting

Niobeweb cloud hosting platformu
Niobeweb windows hosting ve linux hosting çözümleri için cloud yapısı kullanır. Sunucular Fujitsu Blade sunucular ve Eternus SAS Storage lardan oluşan cloud yapısı içinde yer alırlar. Sistem, herhangi bir yoğunluk olması durumunda kullanımı farklı kaynaklara dağılarak herhangi bir yavaşlık veya kesinti olmasını engeller.Herhangi bir donanım arızasında sistem otomatik olarak, kesinti yaşanmadan hosting hesaplarının diğer sunuculardan çalışmasını sağlar.
Blade sunucu yapısı
Niobeweb Fujitsu BX-900 Blade altyapısı üzerinde bx920-s1, bx920-s2 ve bx922-s1 sunucular kullanmaktadır. Her bir sunucuda 9 adet 8Gb, toplamda 72GB DDR3-1333 ECC ram kullanılır. Sunucularda kullanılan Intel Xeon E5630 quad core işlemciler ile yüksek performans sağlanır.
Eternus Storage Disk yapısı
Blade sunucu altyapısına entegre olarak veriler SAS disklerden oluşan Eternus DX-80 storage üzerinde yer alır. 15.000 rpm hızlı diskler ve 8gbit fiber bağlantı ile veri okuma ve yazma işlemlerinde yüksek hız sağlanır.
Windows hosting platformu CENTRA
Tüm windows hosting sunucuları Windows enterprise server 2008 işletim sistemi kullanır. Kontrol panel olarak Niobeweb yazılım ekibinin geliştirdiği Centra kontrol yer alır. Kullanıcı, bayi ve admin seviyeleri olan kontrol panelde, windows hosting üzerine tüm işlemler pratik bir şekilde gerçekleştirilir. Sistem aynı zamanda Niobeweb sitesi ile de entegredir. Bazı işlemler kontrol panele giriş yapılmadan niobeweb üyelik hesabınızdan yapılabilir. Sunucular sadece web hizmeti için kullılır. Mail, database ve DNS hizmetleri ayrı merkezi sunucularda çalışır.
Linux hosting platformu PLESK
Sunucularımızda Debian 5 üzerinde Litespeed web server ile güçlendirilmiş Apache web server kullanılmaktadır. PHP 5.3.x ve MySQL 5.1 versiyonları yer almaktadır. Hosting hesaplarınızın yönetimi için Plesk 10 kontrol paneli kullanımınıza sulunulmuştur.
Yedekli DNS Sunucu
Tüm hosting hizmetleri için merkezi DNS sunucular kullanmaktayız. Web sunuculardan bağımsız olarak çalışan DNs sunucularımız iki ayrı lokasyonda yer almaktadır. Birinci DNS sunucumuz İzmir veri merkezimizde, ikinci DNS sunucumuz Almanya'da yer almaktadır. Bazı ülkelerden Türkiye yönüne yavaşlık olması neticesinde oluşabilecek sorgu hatalarını ortadan kaldırmak için ikinci DNS yurtdışında konumlandırılmıştır.
Yük paylaşımlı yeni mail sunucular
Yeni yapılandırılan mail sunucular tamamen yük paylaşımlı olarak çalışmaktadır. Bu yapı ile SMTP ve POP3 bağlantılarında kesinti ve yavaşlık olması engellenmiştir. Tüm hosting paketleri için web sunuculardan ayrı olarak merkezi olarak bir mail server kümesinden hizmet verilir. Mail hizmetleri içni Merak mail server ve Merak Türkçe Webmail kullanılır.
Niobeweb Kalitesi
Sorunsuz bir hosting hizmeti için iyi bir altyapı ve uzman bir teknik ekibin gerekli olduğunu biliyoruz. Niobeweb yeni Cloud sunucu yapısı ile hosting hizmetlerinde %99,9 uptime seviyesine ulaşmıştır. 7/24 destek veren uzman ekibimiz email ve telefon desteği ile çağrılarınıza kısa sürede yanıt vermektedir.

Niobeweb sizin her türlü hosting ihtiyacınıza uygun geniş seçenekler sunar. Aşağıda windows domain hosting seçeneklerimizden örnekler görebilirsiniz. İsterseniz windows için Web Hosting ve Bayi Hosting seçeneklerimizi inceleyebilirsiniz. Linux hosting için lütfen Web Hosting ve Bayi Hosting seçeneklerimize göz atın. Sepete ekleye tıklayarak istediğiniz domain hosting seçeneğini satın alabilirsiniz.

Tüm Web Hosting Paketlerimizde aşağıdaki teknik özellikler mevcuttur.

Web Hosting Paket Özellikleri
 Fujitsu Blade Server Yapısı  Cyberoam Anti Virüs Koruması  Anlık limitsiz trafik
 Windows Server 2012 - IIS8  Türkçe Hosting Kontrol Paneli  Limitsiz FTP erişimi
 ASP.NET 4.5 Desteği  Türkçe Mail Kontrol Paneli  Intel Xeon Sunucular
 ASP ve PHP Desteği  Türkçe Webmail  Yurtiçi çıkış
 Cyberoam Anti Spam Koruması  SMTP ve POP3 Sunucusu  AspEmail - AspUpload
Not: Limitsiz hosting email kotası adil kullanım hakkından dolayı 20 GB ile sınırlıdır.
Ücretsiz MsSQL veritabanı içeren paketlerimizde, veri tabanı boyutu maksimum 15 MB olarak ayarlanmıştır. Ücretsiz sağlanan mysql veri tabanı hizmetleri uzak erişime kapalıdır.
Fiyatlara Tüm Vergiler Dahildir.

 
5GB Windows Hosting

5GB Disk Alanı
10GB Aylık trafik
Limitsiz Email
3 Adet MySQL

Yıllık 99 TL

100MB Windows Hosting

100MB Disk Alanı
5GB Aylık trafik
10 Adet Email
3 Adet MySQL

Yıllık 45 TL

1GB Windows Hosting

1Gb Disk Alanı
10Gb Aylık Trafik
Limitsiz Email
3 Adet MySQL

Yıllık 81 TL

10GB Windows Hosting

10GB Disk Alanı
20GB Aylık trafik
Limitsiz Email
3 Adet MySQL/1 MSSQL

Yıllık 139 TL

Limitsiz Windows Hosting

Limitsiz Disk Alanı
Limitsiz Trafik
Limitsiz Email
3 Adet MySQL/1 MSSQL

Yıllık 266 TL